تحقیق خانه BEAUFORT

دسته بندي : فنی و مهندسی » معماری
مقدمه:
به عنوان يك الگوي ساختمان‌سازي قابل تهيه مدرن، اين پروژه نمونه‌اي از مسكن‌سازي دولتي در ابعاد بزرگ و با حجم زياد براي همسان‌سازي شكاف جداكننده بين مالكين و بخش‌هاي اجاره‌اي با گستره‌اي از واحدهاي يك خواب تا خانه‌هايي براي خانواده‌‌هاي بزرگ است.
Beaufort house نوآوري را در شيوه‌هاي ساخت بوجود آورده است. فولاد پيش ساخته و سيستم پانل‌هاي سرد توليد شده در مقياس بزرگ و پانل‌هاي گرم با مقياس بزرگ و سيستم ساخت و ساز سه بعدي خدماتي به ساخت و سازهاي جديد مي‌دهد. اين نخستين پروژه ساختمان‌سازي در انگلستان جهت ايجاد اتحاد و نزديكي ميان اين سه روش ساخت، خارج از سايت ساختماني مي‌باشد.
اين طرح جديد شامل سه سري بلوك چيده شده در اطراف حياط است كه داراي متدهاي توسعه بوده و در نزديكي املاك Pead body (1912) قرار گرفته است. اين چشم‌انداز شامل يك مكان براي انجام ورزش‌هايي در تمام فصول و سالن همايش جديد مي‌باشد كه فضاي مطبوعي براي همه ساكنين فراهم مي‌كند و از شلوغي خيابان جلوگيري مي‌شود.نوع جنس ساخت در اين ساختمان، عملكرد صوتي و حرارتي بسياري دارد كه از مفاد آيين‌نامه فعلي ساختمان فراتر مي‌رود. هدف‏،پيشبرد استانداردهاي رايج براي كارآمدي انرژي و فراهم  كردن گرمايش مقرون به صرفه براي مستاجرين است. اين بوسيله تركيبي از پوشش حرارتي مناسب و انتخاب دقيق مصالح و تعيين موقعيت آنها براي افزايش استفاده از نور روز و سيستم‌هاي سقف سبز بدست مي‌آيد.پروژه شامل 65 واحد خانه در منطقه مسكوني محدود شهري مي‌باشد كه قبلاً توسط مدرسه‌اي به سبك Victorian كه در سال 1998 تخريب شده است‏، اشغال شده بود و در ميان يك منطقه فعال از نظر كاربري خرده‌فروشي تا مسكوني - تجاري با تنوع و گوناگوني املاك از ساختمان‌هاي شهري گرجستاني تا ساختمان‌هاي كم‌ارتفاع مدرسه قرار گرفته است.نحوه طراحي شامل سه سري بلوك مي‌باشد كه در حاشيه‌هاي شرقي‏، شمالي و جنوبي‏ مماس به يك محوطه محافظت شده مي‌باشد. اين بلوك‌ها چيده شده دور يك حياط مرتفع خوش‌منظره كه باعث بوجودآمدن شكل كانوني براي اين مكان شده و بالاي پاركينگ نيمه زيرزميني مي‌شود.سه سري بلوك به طور مجزا طراحي شده‌اند. با توجه به موقعيت آنها در مكان‏، نوع اقامت و رابطه آنها با ساختمان‌ها و محدوده‌هاي اطراف است. طرز تخصيص فضاها براي بيشتر واحدهاي موجود در يك بلوك شش طبقه، باعث مي‌شود كه مابقي مكان‌ بوسيله منظره‌هاي بلوك‌هاي كوچكتر اشغال شود. بدين‌طريق مطبوعيت مكان افزايش يافته و احساس تراكم كمتر را القا مي‌كند.


دسته بندی: فنی و مهندسی » معماری

تعداد مشاهده: 1615 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 15

حجم فایل:6,759 کیلوبایت

 قیمت: 19,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل درقالب word و قابل ویرایش